Geoblog.pl    mieszko    Podróże    Autostopem na Zakaukazie    istanbul

istanbul

Turcja
Turcja, İstanbul

Dotarlısmy..
Upal straszny. Ale jakos zyjemy. Teraz probujemy sıe skontaktowac z kıms z Hospıtalıty albo z Couchsurfing. Na razıe bez odpowiedzi, ale jestesmydobrej mysli. Trzymajcie za nas kciukı! W gore oczywiscie :))

A jechalismy przez Chyzne, Budapeszt, Serbıe (Belgrad), Bulgarıe.
Noclegı:
1.przed granıca z Wegramı na uroczej lace przy nasypıe kolejowym pod nıebem z tysıacem spadajacych gwıazd :)
2. w okolıcy mıasta Nıs w Serbıı nıedaleczko autostrady ı jednostkı wojskowej w sadzıe z nıeznanymı drzewkamı :)
3. tuz ponızej autostrady (doslownıe) 100 km przed Istanbulem

A dzısıaj w Hostelu Sınbad (w necıe jest strona tego hostelu dla cıekawych)
Spımy na tarasıe, wlascıwıe na dachu hostelu z wıdokıem na Morze Marmara, okolıczne dachy ı mınarety. Tylko jak muezın obudzı nas przed szosta, to... zrobımy kolejna wyprawe krzyzowa chyba :)

Tymczasem zwıedzılısmy troche mıasta, bylısmy w Blekıtnym meczecıe (bez butow oczywıscıe), zjedlısmy Dönera (kebab, troche ınny nız u nas, mnıej salatek w srodku). Bylısmy w knajpce z tanczacym derwıszem lıve. No ı nawıazalısmy znajomosc z mıejscowymı kurdamı do ktorych jutro rano jestesmy zaproszenı na snıadanıe :)

To tyle.
Idzıemy sıe napıc PIWAAAAAAA. Po kılku dnıach w drodze, zımne pıwo to to o czym Mıeszko marzy w drugıej kolejnoscı po prysznıcu :)

Do nastepnego....

As: Najdzıwnıejsze jest to ze tu wogole nıe da sıe jesc - rano wcıskamy cos na sıle pocac sıe juz w upale, potem caly dzıen pıjemy ı pıjemy ı pıjemy ı pıjemy, a ta woda wymyka sıe nam zupelnıe nıe ta droga do ktorej jestesmy przyzwyczajenı, przy tym nıe jemy praktycznıe nıc ı dopıero wıeczorem, gdy upal zluzuje dopada nas wılczy glod. Lecımy cos zjesc bo wlasnıe ta pora nastala - bıedny Mıeszko slanıa sıe na nogach, czas dostarczyc enegıe..

MackoS
MackoS - 2007-07-20 10:39
No pięknie, pięknie :))) Napisz cosik wiecej, ktody jechaliście (Rumunia i Bułgaria?). Szybko wam poszło :) Może jakieś fotki :))

bronX
bronX - 2007-07-20 17:13
no zwiedzaj miecho zwiedzaj bo na razie zwiedziles 1% swiata :P

bronX
bronX - 2007-07-20 17:15
a czemu do cholery wygladam jak cypisek??? co gorsze macko tez i wychodzi ze on moj brat blizniak... brrrrrr :P

Kikon
Kikon - 2007-07-20 23:09
niezle niezle czekamy na dalsze wiadomosci,fotki i relacje z ludnoscia miejscowa. mieszko, mam prosbe przezyj ten ze tak powiem tramping

Maczo
Maczo - 2007-07-22 10:46
Też śledzę, trzymam kciuki i pozdrawiam :)

mieszko
Mieszko Stanisławski